Výpočet bodů

Navrhuji použít jen jedn vzorec jak pro mládež tak pro ostatní kategorie Vzorem je žebříček B.

 • Výhoda možnost použít ORIS pro počítání a evidenci  průběžných výsledků jednotliců
 • Nevýhoda: Ti kteří měli v žíkovských kategoriích dnes 50 a méně bodů budou mít 0
Stanovení bodové hodnoty za dosažený výsledek v závodě: V kategorii se určí nejprve střední čas z časů 3 nejlepších závodníků přihlášených do žebříčku B: Ts = (T1+T2+T3)/3 potom bodová hodnota i-tého závodníka se vypočte podle vztahu: Bi = 100 . (2 - Ti/Ts) výpočet Bi se provádí na dvě desetinná místa se zaokrouhlením podle matematických pravidel. Závodníci, kteří dosáhli dvojnásobku středního času a více, stejně jako závodníci, kteří byli diskvalifikováni,získávají 0 bodů. Je-li v kategorii 5 a méně hodnocených závodníků je střední čas Ts čas prvního hodnoceného závodníka.

2 Comments on “Výpočet bodů

 1. Aleš Bednařík

  Od loňského léta počítám oblastní žebříček pro JEO, a proto se zajímám, jak to dělají jiné oblasti. Líbí se mi vaše snaha jít na ORIS.
  Varuji však před unáhleným přechodem na změnu počítání pro žáky. Nyní jste počítali do trojnásobku směrného času, ale se změnou vzorce budete počítat pouze s dvojnásobkem směrného času. Tím vám přibude hodně závodníků s 0,00 body v závodě, což způsobí nižší počet závodníků, kteří získají na konci soutěže alespoň 30 % bodů vítěze soutěže, z čehož se určuje počet závodníků, kteří získají licence B.
  Zkusil jsem provést výpočty pro vaši oblast a podzim 2016 a ke snížení počtu závodníků, kteří by získali licenci B, by skutečně došlo! Výpočty mohu případně poslat.

 2. Vladislav Hrstka Post author

  Má vyjít závazný pokyn pro výpočet bodů pro žáky a dorost (autor: Béďa)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu *